Kurumsal arka plan
Otes, "süreç yönetimi" kavramını icat etmiş ve 2007 yılından itibaren farklı katmanlardaki müşteriler için çözümler üreten İfco Ltd Şti'nin bir ürünüdür.

İfco, 2007 yılında %100 Türk sermayesi ile kurulmuş bir sistem üreticisidir. Özellikle 2008 yılında yaptığı büyük atılımlarla sektörde büyük mesafe kat etmiş, 2008 yılında cirosunu bir önceki yıla oranla % 120, 2009 yılında %65, 2010 yılında da %40 artırarak istikrarlı büyümesini devam ettirmiştir.

İfco, son kullanıcılar için geliştirdiği uygulamaların yanısıra, özellikle oto yedek parçasının standardizasyonu ve kataloglanması hususunda uzman ekibiyle, sistematik tedarik ihtiyacı duyan tüm kurumsal firmaların iş ortağı haline gelmiştir.

Temel faaliyetler
İfco, sadece oto yedek parça sektörüne yönelik hizmet üreten bir şirket değil, aynı zamanda "daima yeni fikirler" vizyonuyla hareket eden pro-aktif bir teknoloji şirketidir. Geliştirdiği B2C altyapısıyla ( otostart.com ) Türkiye'de son kullanıcılar için oto yedek parça satın almayı bir zahmet olmaktan çıkarmış ve onbinlerce müşterisi için oto yedek parça satışı yapan dev bir organizasyon olmuştur.

Bunun yanında; oto araç servisleri için tasarlanan servis ekranları ve filo, nakliye , sigorta şirketleri için tasarlanan entegre satınalma, dosya yönetimi ve ihbar yönetimi modülleriyle sektöre farklı bir vizyon katmıştır.

otes geliştirme süreci
otes, ifco'nun filo şirketlerine ve sigorta şirketlerine ürün tedarik etmeye başladığı 2008 yılında tasarlanmaya başladı. Geleneksel tedariğin yol açtığı haksız rekabet ve kurumları uğrattığı zarar, bu kurumların sistematik tedarik ihtiyacını gündeme getirdiğinde, otes farklı demo uygulamalarla bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik adımları atmaya başlamıştı. Özellikle kişiye / mekana bağlı tedarik ve geriye dönük dikey ve yatay raporlama yapılamıyor olması kurumlar açısından gerek fiyatlamada gerekse maliyet analizlerinde büyük sorun teşkil ediyordu.

otes, ilk olarak nakliye şirketlerinin farklı yedek parça tedarikçilerinden sistemli ve on-line olarak ürün tedarik etmelerini sağlayan rekabet modülünü oluşturdu.
Daha sonra özellikle sigorta ve filo şirketlerinin ihtiyaçlarına göre yeniden şekillenen sistem, güçlü çekirdek yapısı üzerine inşa edilebilen kurumlara özel modülleriyle son şeklini almıştır.

otes, özellikle kendini sürekli yenileyen altyapısıyla ve yeni teknolojilerin hızla uygulanmasıyla örnek bir uygulama olarak hizmet vermektedir.

otes sistem hakkında detay bilgi

iletişim bilgilerimiz

© otes - ifco ltd. şti 2011